Aaron
Agrasanchez

Director
MAKE LOVE GREAT AGAIN
Attending 1 Film

Aaron
Horton

PRODUCER
Black Cop
Attending 1 Film

Aaron
Kopp

Director
Liyana

Aaron
Saidman

Executive Producer
Operation Odessa
Attending 1 Film

Adrián
Cárdenas

Director
CANOE POEMS
Attending 1 Film

Agustín
González

Director
FIGHT LIKE A GIRL
Attending 1 Film

Aitor
Mantxola

Cinematographer
The Skin of the Wolf
Attending 1 Film

Ajani
AJ Murray

Actor, Jury
Zeno Mountain Award Jury

Alain
Hernández

Actor
HOLY GOALIE
Attending 1 Film

Alejandro
Maci

Director
IN LOVE & IN HATE (Los que Aman Odian)
Attending 1 Film

Alex
Agrasanchez

Executive Producer
Make Love Great Again
Attending 1 Film

Alex
Bach

PRODUCER
ON THE SEVENTH DAY
Attending 1 Film

Alvaro
Campos

Director
High Expectations
Attending 1 Film

Ana
A. Alpizar

Director
THE FISHERMAN
Attending 1 Film

Ana
Sofía Peláez

Author
CUBAN FOOD STORIES
Attending 2 Films

Andre
Gardner

Jury
Zeno Mountain Award Jury

ANDREW
HEVIA

PRODUCER
Ashes (Cenizas)
Attending 1 Film

Angel
Barroeta

Cinematographer, Director
NOA
Attending 1 Film

Angel
Manuel Soto

Director, Jury
HBO IBERO-AMERICAN JURY

Anne
White

PRODUCER
LOVE MEANS ZERO
Attending 1 Film

Antonio
Méndez Esparza

FILMMAKER, Jury
HBO IBERO-AMERICAN JURY

Arminio
Stephano Rivero

Director
Masters of War
Attending 1 Film

Arturo
Montenegro

Director
GRACE AND SPLENDOR
Attending 1 Film

Asori
Soto

Director
CUBAN FOOD STORIES
Attending 1 Film

Ava
Wiland

Executive Producer
UNFINISHED, 2017 (MIXED MEDIA)
Attending 1 Film

Becky
Albertalli

Author
Love, Simon
Attending 1 Film

Betsy
West

Director, PRODUCER
RBG
Attending 1 Film

Brad
Abrahams

Director, Jury
Knight Made in MIA Jury

Bradley
Buecker

Director, PRODUCER
JUVENILE
Attending 1 Film

Brian
Byrnes

Jury
Zeno Mountain Award Jury

Brian
J. Leitten

Director
CARRY THAT WEIGHT:A ROCKUMENTARY
Attending 1 Film

Candace
Barbot

Cinematographer
GLADESMEN: THE LAST OF THE SAWGRASS COWBOYS
Attending 1 Film

Carlos
Andrés Morelli

Director
HOME TEAM (Mi Mundial)
Attending 1 Film

Carlos
Cordova

Actor
MY TREASURE
Attending 2 Films

Carmen
Peláez

Actor, FILMMAKER, Jury, Writer
Knight Made in MIA

Carolyn
Hsu-Balcer

PRODUCER
ABOVE THE DROWNING SEA
Attending 1 Film

Cassandra
Keith

Cinematographer, FILMMAKER
GLADESMEN: THE LAST OF THE SAWGRASS COWBOYS
Attending 1 Film

Celia
Catunda

Director
FISHTRONAUT THE MOVIE
Attending 1 Film

Chantal
Gabriel

Director
Cherry
Attending 1 Film

Chris
Fodde

Director
TO THE TOP AND BEYOND: THE ANTREL ROLLE STORY
Attending 1 Film

Chris
Wedding

PRODUCER
AMIGO SKATE, CUBA
Attending 1 Film

Ciro
Guerra

Director, Jury
Knight Competition Jury

Col
Needham

IMDbPro Short Film Competition Grand Jury
IMDbPro Short Film Competition Grand Jury

Constanza
Novick

Director
The Future Ahead (El Futuro Que Viene)
Attending 2 Films

Cory
Bowles

Director
BLACK COP
Attending 1 Film

Daniel
De La Vega

PRODUCER
September (Septiembre)
Attending 1 Film

Daniel
Rezende

BINGO: THE KING OF MORNINGS

David
Abel

Director
GLADESMEN: THE LAST OF THE SAWGRASS COWBOYS
Attending 1 Film

David
Bercuson

Panelist
Producing in Florida and Beyond Moderated by Kevin Sharpley
Attending 1 Film

David
Pareja

Director
INDESTRUCTIBLE: THE SOUL OF SALSA (INDESTRUCTIBLE, EL ALMA DE LA SALSA)
Attending 1 Film

Deborah
Magdalena

Subject
LATINEGRAS: THE JOURNEY OF SELF-LOVE THROUGH AN AFROLATINA LENS
Attending 1 Film

Dennis
Hudson

Subject
Share the Same Madness
Attending 1 Film

Diego
Lerman

Director
A SORT OF FAMILY
(Una especie de familia)
Attending 1 Film

DJ
YSL

DJ
Attending 1 Film

DJANE

DJ
Attending 1 Film

Dominic
Gill

Director
Coming to My Senses
Attending 1 Film

Don
Argott

Director
Believer
Attending 1 Film

Dottie
Mayol

Subject
Dolphin Man
Attending 1 Film

DOUGLAS
THOMPSON

EDITOR, SCREENWRITER
In Search of Voodoo: Roots to Heaven
Attending 1 Film

Ed
Barreveld

PRODUCER
DOLPHIN MAN
Attending 1 Film

Edgar
Lopez

NUYORICAN BASQUET

Eric
Bannat

PRODUCER
SOLLERS POINT
Attending 1 Film

ERIC
MCGAW

PRODUCER
In Search of Voodoo: Roots to Heaven
Attending 1 Film

Fabián
Cárdenas

Director
#theConnectedMan
Attending 1 Film

FANY
DE LA CHICA

PRODUCER, SCREENWRITER
Holy HIll
Attending 1 Film

Farah
Shaer

Actor, PRODUCER
HEAVEN WITHOUT PEOPLE

Felipe
Abib

Actor
High Expectations
Attending 1 Film

Félix
Viscarret

Director
SAURA(S)
Attending 1 Film

Fernando
Dumas

Director
Vivir
Attending 1 Film

Fernando
Muñoz

Director
A NIGHT OF CALYPSO
Attending 1 Film

Francesca
Silvestri

Jury, PRODUCER
PRODUCER’S MASTER CLASS: KEVIN CHINOY & FRANCESCA SILVESTRI
Attending 2 Films

Francisco
Espinosa

PRODUCER
INDESTRUCTIBLE: THE SOUL OF SALSA
Attending 1 Film

Freddie
Marrero Alfonso

PRODUCER
NUYORICAN BASQUET
Attending 1 Film

Gaby
Gnazzo

Actor
GRACE AND SPLENDOR

Geoff
Pingree

Director
THE FOREIGNER'S HOME

Geraldine
Leon

Assistant Director
Sergio and Sergei
Attending 1 Film

Gilliam
de la Torre

Cinematographer
CUBAN FOOD STORIES
Attending 1 Film

Giorgia
Lo Savio

PRODUCER
THE OLDIES (LOS VIEJOS)
Attending 1 Film

Guillermo
Casanova

Director
ANOTHER STORY OF THE WORLD (Otra Historia del Mundo)
Attending 1 Film

GUSTAVO
EDUARDO CASTELLANO

ASSOCIATE PRODUCER
I TITA, A LIFE OF TANGO (YO SOY ASÍ, TITA DE BUENOS AIRES)
Attending 1 Film

Gustavo
Rondon Cordova

Director
LA FAMILIA
Attending 1 Film

Gustavo
Salmerón

Director
Lots of Kids, a Monkey and a Castle
Attending 2 Films

Hannah
Cheesman

Director
EMMY
Attending 1 Film

Heather
Winters

PRODUCER
THE REST I MAKE UP
Attending 1 Film

Hector
Noas

Actor
SERGIO AND SERGEI (SERGIO Y SERGEI)
Attending 1 Film

Ilia
Vélez

NUYORICAN BASQUET
Attending 1 Film

Irina
Caballero

Executive Producer
ASHES (CENIZAS)
Attending 1 Film

Isis
Masoud

Director
Ayita's Dream

Ivan
Oms

Cinematographer
#TheConnectedMan
Attending 1 Film

Ivete
Lucas

Director
ROADSIDE ATTRACTION
Attending 1 Film

Jamal
Sims

Director
WHEN THE BEAT DROPS
Attending 1 Film

James
Wilkey

ASSOCIATE PRODUCER
AMIGO SKATE, CUBA
Attending 1 Film

Jane
Schoettle

Jury
Jordan Ressler Screenwriting Award Jury

Jason
Kohn

Director
Love Means Zero
Attending 1 Film

Jessica
Kavana Dornbusch

Jury
CINEMASLAM JURY

Jesús
Puente

Executive Producer
INDESTRUCTIBLE: THE SOUL OF SALSA
Attending 1 Film

Jim
McKay

Director
ON THE SEVENTH DAY
Attending 1 Film

Jimena
Montemayor Loyo

Director
WIND TRACES (RESTOS DE VIENTO)
Attending 1 Film

Joey
Carey

Executive Producer
CUBAN FOOD STORIES
Attending 1 Film

John
Curran

Director
CHAPPAQUIDDICK
Attending 2 Films

Jon
Secada

artist, Panelist
Producing in Florida and Beyond Moderated by Kevin Sharpley
Attending 1 Film

Jonathan
Franklin

Cinematographer
The THINGS THEY LEFT BEHIND
Attending 1 Film

Jordan
Finnegan

PRODUCER
WHEN THE BEAT DROPS
Attending 1 Film

Jorge
Martinez

Director
P.R.A Nation
Attending 1 Film

José
Levy

PRODUCER
MY LOVE OR MY PASSION (EL FUTBOL O YO)
Attending 1 Film

Jose
Manuel Ordas

COMPOSER
The Music of the Spheres
Attending 1 Film

JUAN
PABLO OLYSLAGER

Actor
September (Septiembre)
Attending 1 Film

Juan
Pablo Richter

Director
THE RIVER (EL RIO)
Attending 1 Film

Juan
Sebastian Jacome

Director, SCREENWRITER
ASHES (Cenizas)
Attending 1 Film

Julia
Rezende

Director
LIFE IS A BITCH
Attending 1 Film

Julie
Cohen

Director
RBG
Attending 1 Film

Julio
César Torres

Director
NUYORICAN BASQUET
Attending 1 Film

KARIM
LÓPEZ

ASSOCIATE PRODUCER, EDITOR

Katie
Pearl

PRODUCER
THE REST I MAKE UP
Attending 1 Film

Kenneth
Müller

Director
SEPTEMBER (Septiembre)
Attending 1 Film

Kevin
Chinoy

PRODUCER
PRODUCER’S MASTER CLASS: KEVIN CHINOY & FRANCESCA SILVESTRI
Attending 1 Film

KEVIN
SHARPLEY

Moderator
PRODUCING IN FLORIDA AND BEYOND MODERATED BY KEVIN SHARPLEY
Attending 1 Film

KWAKU
ALSTON

director of photography
IN SEARCH OF VOODOO: ROOTS TO HEAVEN
Attending 1 Film

Ladawan
Sondak

PRODUCER
6 Weeks to Mother's Day
Attending 1 Film

Lefteris
Charitos

Director
Dolphin Man
Attending 1 Film

Leslie
– Anne Faireshire

Executive Producer
6 WEEKS TO MOTHER’S DAY
Attending 1 Film

Leslie
Cohen

Jury
HBO IBERO-AMERICAN JURY

Lidia
Rosa Hernandez

Director
Opposite Sex
Attending 1 Film

Lorena
Durán Jiménez

Cinematographer
CANOE POEMS
Attending 1 Film

Lucia
Verissimo

Actor, Director, FILMMAKER, Singer
ME, MY FATHER AND THE CARIOCAS - 70 Years of Music in Brazil
Attending 1 Film

Lucien
Bourjeily

Director
HEAVEN WITHOUT PEOPLE

Malena
Svarch

Executive Producer
CUBAN FOOD STORIES
Attending 1 Film

Manuel
Martín Cuenca

FILMMAKER, Jury
Knight Competition Jury

Marcel
Beltrán

Director
The MUSIC OF THE SPHERES
Attending 1 Film

Maria
Carla del Rio

PRODUCER
The Music of the Spheres
Attending 1 Film

Mario
Guerra

Actor
SERGIO AND SERGEI (SERGIO Y SERGEI)
Attending 1 Film

Marvin
Blunte

Director, FILMMAKER
6 WEEKS TO MOTHER'S DAY
Attending 1 Film

Matthew
Berkowitz

Director
A VIOLENT MAN
Attending 1 Film

Matthew
Porterfield

Director, Jury
SOLLERS POINT
Attending 1 Film

Max
Barbakow

Director
Mi Dulcinea
Attending 1 Film

Maxim
Pozdorovkin

Director
OUR NEW PRESIDENT
Attending 1 Film

McCaul
Lombardi

Actor
Sollers Point
Attending 1 Film

Meaghan
Ryan Coates

Actor, PRODUCER
SEXUAL BEING
Attending 1 Film

Michael
Arcos

Director, Jury
THIS MY FAVORITE MURAL
Attending 1 Film

Michael
Flores

Director, Writer
MY TREASURE (Mi Tesoro)
Attending 2 Films

Michel
Franco

Director, FILMMAKER
APRIL’S DAUGHTER (LAS HIJAS DE ABRIL)
Attending 2 Films

Michelle
Memran

artist, Director, FILMMAKER, Journalist
The Rest I Make Up
Attending 1 Film

Mike
Jenner

PRODUCER
JUVENILE
Attending 1 Film

Monica
Gronchi

ASSOCIATE PRODUCER
Grace and Splendor
Attending 1 Film

Mr.
PAUER

DJ
Attending 1 Film

Natacha
López

PRODUCER
ANOTHER STORY OF THE WORLD (OTRA HISTORIA DEL MUNDO)
Attending 1 Film

Natalia
Beristáin

Director
THE ETERNAL FEMININE (Los adioses)
Attending 1 Film

Natalia
Garagiola

Director
HUNTING SEASON
Attending 2 Films

Natalia
Machado

PRODUCER
LA FAMILIA
Attending 1 Film

Nefertite
Nguvu

Director
IN THE MORNING
Attending 1 Film

Nellie
McQuinn

PRODUCER
Spoon Fed
Attending 1 Film

Nelson
Carlo de Los Santos Arias

Director, FILMMAKER
COCOTE
Attending 1 Film

Nick
Bollettieri Out

Subject
LOVE MEANS ZERO
Attending 1 Film

Nick
Hatton Jones

Director
SPOON FED
Attending 1 Film

Nicolás
Pinzón

Cinematographer
The River (El Rio)
Attending 1 Film

Nicole
“Wulf” Maldonado

Director
FIGHT LIKE A GIRL
Attending 1 Film

Omilani
Alarcón

Director, Jury
LATINEGRAS: THE JOURNEY OF SELF-LOVE THROUGH AN AFROLATINA LENS
Attending 1 Film

Oscar
Lobo

Cinematographer
NOA
Attending 1 Film

OSVALDO
MONTES

MUSICAL DIRECTOR
I TITA, A LIFE OF TANGO (YO SOY ASÍ, TITA DE BUENOS AIRES)
Attending 2 Films

Pablo
Iraola

PRODUCER
Al Berto
Attending 1 Film

Paola
Gosalvez

PRODUCER
The River (El Rio)
Attending 1 Film

Patrick
Bresnan

Director
ROADSIDE ATTRACTION
Attending 1 Film

Paul
Stavropoulos

Cinematographer, Director, PRODUCER
SEXUAL BEING
Attending 1 Film

Peter
Liska

ASSOCIATE PRODUCER
AMIGO SKATE, CUBA
Attending 1 Film

Quincy
Perkins

Director
Love in Youth
Attending 1 Film

Rafael
Salazar Moreno

Director, FILMMAKER
UNFINISHED, 2017 (MIXED MEDIA)
Attending 1 Film

Rajani
Dhongchai

Subject
6 Weeks to Mother’s Day
Attending 1 Film

Randall
Christopher

Director
THE DRIVER IS RED
Attending 2 Films

Rene
Balcer

Director
ABOVE THE DROWNING SEA
Attending 1 Film

Rhonda
Mitrani

Director
Supermarket
Attending 1 Film

Rian
Brown

Director
THE FOREIGNER'S HOME

Ricardo
Olivero

Director
NUYORICAN BASQUET
Attending 1 Film

Robert
J. Ulrich

PRODUCER
JUVENILE
Attending 1 Film

Robert
Ramos

Director
Rene de Rios
Attending 1 Film

Rodney
Llaverias

Director
HOLY HILL (Santo Cerro)
Attending 1 Film

Rodolfo
Troncoso

PRODUCER
CARRY THAT WEIGHT: A ROCKUMENTARY
Attending 1 Film

Roger
Ingraham

Director
Ayita's Dream
Attending 1 Film

Roger
M. Mayer

ASSOCIATE PRODUCER
AMIGO SKATE, CUBA
Attending 1 Film

Romero
Britto

artist, Jury
Zeno Mountain Award Jury

Rosana
Matecki

Director
The Oldies (Los Viejos)
Attending 1 Film

RUBEN
SIERRA SALLES

PRODUCER
LA FAMILIA

Rudi
Goblen

Jury
JORDAN RESSLER SCREENWRITING AWARD JURY

SALVADOR
CAYUELA

Executive Producer
INDESTRUCTIBLE: THE SOUL OF SALSA
Attending 1 Film

Samu
Fuentes

Director, SCREENWRITER
THE SKIN OF THE WOLF (Bajo la piel de lobo)
Attending 2 Films

Sara
Werner

The THINGS THEY LEFT BEHIND
Attending 1 Film

Saúl
Lisazo

Actor
September (Septiembre)
Attending 1 Film

Seth
Schachner

Panelist
PRODUCING IN FLORIDA AND BEYOND MODERATED BY KEVIN SHARPLEY
Attending 1 Film

Shane
Kinsler

SCREENWRITER
MAKE LOVE GREAT AGAIN
Attending 1 Film

Shany
Littman

Executive Producer
Foreign Land

Shlomi
Eldar

Director
FOREIGN LAND
Attending 1 Film

Stefanie Taub

Panelist
PRODUCING IN FLORIDA AND BEYOND MODERATED BY KEVIN SHARPLEY
Attending 1 Film

Stephen
Wiesenfeld

Subject
RBG
Attending 1 Film

Teresa
Costantini

Director
I Tita, a Life of Tango
Attending 2 Films

Thomas
Q Jones

Actor, Executive Producer
A VIOLENT MAN
Attending 1 Film

Tiller
Russell

Director
OPERATION ODESSA
Attending 2 Films

Tim
Richardson

Director
Share the Same Madness
Attending 1 Film

Tim
Wardle

Director
Three Identical Strangers
Attending 1 Film

Tina
Pacheco

EDITOR
Supermarket
Attending 1 Film

Tom
Musca

PRODUCER
MAKE LOVE GREAT AGAIN
Attending 1 Film

Tomás
Cao

Actor
SERGIO AND SERGEI (SERGIO Y SERGEI)
Attending 2 Films

Trevor
Green

Cinematographer
GLADESMEN: THE LAST OF THE SAWGRASS COWBOYS

Vanesa
Wilkey-Escobar

Director, FILMMAKER
AMIGO SKATE, CUBA
Attending 1 Film

Vasisth
Sukul

Director
Zindagi
Attending 1 Film

Vicente
Alves do Ó

Director, SCREENWRITER
AL BERTO
Attending 1 Film

Victoria
Rogers

Jury
KNIGHT MADE IN MIA JURY

Ximena
Caminos

Jury
Knight Competition Jury

Yvette
Rodriguez

Subject
LATINEGRAS: THE JOURNEY OF SELF-LOVE THROUGH AN AFROLATINA LENS
Attending 1 Film

Yvonne
Rodriguez

Subject
LATINEGRAS: THE JOURNEY OF SELF-LOVE THROUGH AN AFROLATINA LENS
Attending 1 Film